Sworznie ze stali nierdzewnej – seria GN 2342

artykułyNowościsworznie pozycjonujące

Nowe sworznie ze stali nierdzewnej serii GN 2342 mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej są wykorzystywane jako łącznik w przegubach.

Sworznie ze stali nierdzewnejSworznie ze stali nierdzewnej GN 2342

Sworznie serii GN 2342 są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 w tolerancji h9. W zależności od potrzeb projektu, produkt dostępny jest w trzech wariantach (rys1.). Różnią się one między sobą rodzajem zastosowanej podkładki, ustalającej osiowo sworzeń podczas montażu:

– Typ B: z toczoną podkładką, wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 304

– Typ E: z podkładką z oczkiem, wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 316 LHC

– Typ L: z podkładką z otworem podłużnym, wykonaną ze stali nierdzewnej AISI 316 LHC

Dodatkowo sworznie są dostępne w opcji z otworem poprzecznym, przystosowanym do montażu zawleczek sprężystych GN 1024. Wersja sworznia z otworem poprzecznym jest wyróżniona numerem identyfikacyjnym 2 i dostępna dla typu „B” oraz „E”.

Wykonania sworznia

Rys.1.Wykonania sworznia GN 2342

Przy wykorzystaniu GN 2342 Typ E zarówno sam sworzeń, jak i opcjonalna zawleczka sprężysta, mogą być zabezpieczone przed zgubieniem za pomocą linki, bądź łańcuszka. Zastosowanie sworznia Typu L umożliwia jednoczesne zabezpieczenie go przed zgubieniem, czy obrotem (rys2.).

Sworznie przykłady zastosowańRys.2. Sworznie GN 2342 – przykład zastosowań

Nowe sworznie serii GN 2342 są dostępne w średnicach od 8 do 20 mm oraz długościach od 16 do 100 mm. Podkładki są mocowane do sworznia przy pomocy wkrętu z łbem stożkowym DIN 7991, wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304. Po montażu, ze względu na zastosowany klej są niedemontowalne. Taka konstrukcja ułatwia wykonanie niestandardowych długości sworznia, dostępnych na żądanie w stosunkowo niewielkich ilościach.

 

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Wskaźniki kolumnowe poziomu cieczy z czujnikiem – seria: HCV-E
Robot ratunkowy

Najnowsze artykuły

Menu