Szarańcza inspiracją dla systemów nawigacyjnych

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Naukowcy z Uniwersytetu Lincolna (USA) opracował komputerowy system automatycznej nawigacji przeznaczony dla robotów. Swoje dzieło oparł na odkryciach poczynionych przy studiowaniu sposobu rozpoznawania otoczenia przez szarańczę. Gatunek ten jest wyposażony przez naturę w oparte na chemii i elektryczności mechanizmy bardzo szybkiego przetwarzania informacji dotyczących położenia i zagrożenia kolizją. Naśladując działanie tego systemu naukowcy stworzyli komputerowe mechanizmy, które mogą być wykorzystywane w czujnikach pojazdów pozwalających na uniknięcie zderzenia, grach komputerowych lub technologiach śledzenia. Wyposażone w taki wynalazek maszyny będą potrafiły samodzielnie nawigować do celu.

Źródło: www.sciencedaily.com

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

LAS-EXPO 2013
Nowy materiał antybakteryjny

Najnowsze artykuły

Menu