Szybkie loty międzykontynentalne

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dziś już nie każdy zna cudo lotnictwa jakim był Concorde. Naddźwiękowy samolot pasażerski zakończył swoją karierę, ponieważ przegrał z tańszymi, ale wolniejszymi maszynami. Jednak okazuje się, że wszystko może jeszcze ulec zmianie, ponieważ coraz więcej osób prowadzi interesy w różnych zakątkach świata i potrzebuje szybkiego środka transportu.

Firma Aerion Corp pracuje właśnie nad samolotem, który byłby w stanie pokonać dystans między Londynem, a Nowym Yorkiem w ciągu zaledwie czterech godzin. Podobne plany realizują również firmy Bombardier oraz Gulfstream Aerospace. Niemniej jednak ich pojazdy póki co zbliżyły się do bariery dźwięku, ale jej nie przekroczyły. Ciekawe plany ma również firma Spike Aerospace. Jej maszyny mają nie tylko rozwijać zawrotną prędkość 2200 km na godzinę, ale również dzięki panoramicznym oknom ma sprawić, aby podróżni przeżyli niezapomniane doświadczenia. Nad wszystkimi projektami czuwają specjaliści z NASA, więc możemy być pewni solidnego wykonania. Więc kto chciałby spróbować przelecieć się z prędkością większą niż dźwięk?

Źródło: Geekweek.pl

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Turystyka balonowa
Robot autostopowicz

Najnowsze artykuły

Menu