Tramwaj na wodór

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Najnowszy tramwaj chińskiej produkcji w yróżnia się na tle innych tym, że jest zasilany wodorem. Stworzyła go firma Sifang Company. Urządzenie przed wyruszeniem w drogę musi być tankowane przez trzy minuty. Po tym czasie może przejechać nawet sto kilometrów, osiągając prędkość siedemdziesięciu kilometrów na godzinę.


Źródło: YouTube/New China TV

Efektem spalania wodoru jest woda, więc urządzenie idealnie wpasowuje się w wyobrażenie pojazdu ekologicznego. Konstruktorzy twierdzą nawet, że woda powstała w ten sposób jest idealnie czysta i nadaje się do picia. Tramwaje tego rodzaju mają pomóc w ograniczeniu powstawania smogu, który jest istną plagą w potężnych chińskich aglomeracjach. Nie wiadomo jeszcze, kiedy tramwaj wejdzie do użytku oraz czy się przyjmie na dłużej. Warto mieć jednak oko na tym ciekawym projekcie i być może już niedługo podobne urządzenia pojawią się również w europejskich miastach.

Źródło: http://www.sciencealert.com/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Deskorolka bez deski?
Egzoszkielet dla strażaków

Najnowsze artykuły

Menu