Trwają prace nad podwodnym miastem

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Shimizu Corporation planuje wybudowanie pierwszego podwodnego miasta jako rozwiązania na problemy dotyczące zmian klimatu. Powstał już nawet projekt takiej konstrukcji opartej na spirali. Według założeń Ocean Spiral City miałoby mieć 500 metrów szerokości, sięgałoby aż 15 kilometrów w głąb oceanu i dało schronienie nawet 5000 osób.

Źródło: YouTube/Dezeen

Mieszkańcy zajmowaliby się przede wszystkim podwodnym górnictwem. Konstruktorzy zakładają, że miasto, w zależności od pogody, mogłoby się wynurzać. Podstawowym źródłem energii byłyby pływy wodne oraz turbiny wiatrowe. Wstępne wyliczenia mówią, że miasto mogłoby powstać w ciągu najbliższych 10 do 15 lat. Na początku byłoby głównie centrum badawczym, ale już teraz planuje się, że jedną z jego części będzie hotel dla turystów. Koszt budowy szacowany jest na 25 miliardów dolarów.

Źródło: www.dezeen.com | ilustracja: Fotolia/Catmando

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Konstrukcja, która wytrzyma tsunami
Jak skalibrować poziomicę?

Najnowsze artykuły

Menu