Trzpień ustalający PMT.110

artykułytrzpienie

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty trzpień ustalający  o oznaczeniu PMT.110. Elementem odróżniającym go od swojego poprzednika (PMT.100) jest gałka radełkowana z linii Ergostyle.

trzpień ustalający

Rys.1. Trzpień ustalający o oznaczeniu PMT.110.

Zwiększona powierzchnia chwytna i ergonomiczny kształt ułatwiają operatorowi odciągnięcie trzpienia nawet kiedy ma zabrudzone dłonie lub nosi rękawicę.

Korpus trzpienia ustalającego noszącego oznacznie PMT.110, tak samo jak u poprzedników, wykonany jest z SUPER-technopolimeru o bardzo wysokich właściwościach wytrzymałościowych. Trzpień ustalający ma szpilkę wykonaną  z hartowanej stali oksydowanej na czarno lub w wersji  SST ze stali nierdzewnej AISI 303. Sprężyna natomiast w obu wersjach wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 302.

Trzpień ustalający  serii PMT.110 idealnie współgra z pokrętłami typu ELK z serii Ergostyle, co przy zastosowania obu elementów na urządzeniu gwarantuje zachowanie jednej linii stylistycznej.

pokrętło ELK

Rys.2. Pokrętło serii ELK.

 

Użyte materiały zapewniają charakterystyczne dla tego trzpienia cechy:

  • wysoką odporność na korozję
  • bardzo niską wagę
  • niski współczynnik tarcia pomiędzy stalową szpilką, a tworzywowym korpusem

Więcej szczegółowych informacji mogą Państwo znaleźć na stronach katalogowych opisanych produktów:

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Produkt Roku 2012 – zawiasy CFSW z wyłącznikiem bezpieczeństwa
PACKAGING INNOVATIONS WARSZAWA 2013

Najnowsze artykuły

Menu