Trzpienie montażowe – GN 413

artykułyNowościtrzpienie

Firma ELESA+GANTER, lider w konstruowaniu i produkcji standardowych elementów maszyn, wzbogaciła gamę trzpieni o trzpienie montażowe GN 413 i ich nierdzewny odpowiednik GN 413-NI (Rys.1).

 

 

trzpienie montażowe GN 413

Rys.1. Trzpienie montażowe GN 413 i wersja nierdzewna GN 413-NI

Zasadniczą cechą wyróżniającą trzpienie montażowe GN 413 jest konstrukcja korpusu, który jest gwintowany na całej swojej długości. Może on być wykonany ze stali oksydowanej na czarno lub ze stali nierdzewnej AISI 303 w przypadku modelu GN 413-NI. Pozostałe elementy, takie jak trzpień, sprężyna i pierścień odciągowy, w obu przypadkach wykonane są ze stali nierdzewnej.

Unikalna konstrukcja korpusu wpływa również na montaż samego trzpienia , ponieważ nie wymaga użycia narzędzia. Trzpień montażowy GN 413 wkręcamy w otwór gwintowany za pomocą pierścienia odciągowego, który jest blokowany w rowku wykonanym w korpusie (Rys.2). Jeżeli istnieje taka konieczność połączenie możemy zabezpieczyć nakrętką kontrującą ISO 8675. Wersja z przeciwnakrętką oznaczane są indeksem AK i CK.

 

schemat budowy trzpienia

Rys.2. Trzpień montażowy GN 413 – rowek blokując wykonany w korpusie .

Łatwy sposób montażu trzpienia GN 413 sprawia, że znajdzie on zastosowanie w aplikacjach, gdzie ilość dostępnego miejsca jest ograniczona – korpus trzpienia montażowego może być całkowicie wkręcony w otwór gwintowany, a pierścień odciągowy można złożyć.

Trzpienie montażowe GN 413 i GN 413-NI mogą być standardowo wykonane w dwóch wersjach:

– bez blokady pozycji odwiedzionej- wersje A i AK,

– z blokadą w pozycji odwiedzionej- wersja C i CK.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach w wersji papierowej i elektronicznej lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt

Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Uchwyt z zamkiem i funkcją doszczelniania – GN 119.3
Zawiasy wzmocnione, przeznaczone do dużych obciążeń

Najnowsze artykuły

Menu