Trzpienie ustalające nierdzewne i higieniczne

artykułytrzpienie

Wysoka odporność na korozję, czy też restrykcyjne wymagania higieniczne są głównymi wymogami elementów stosowanych w takich gałęziach przemysłu jak: farmaceutyka, przemysł spożywczy, inżynieria medyczna, instalacje wody pitnej, oczyszczalnie ścieków, przemysł lotniczy, ogrodnictwo. Dla tego typu zastosowań firma GANTER rozszerzyła zakres swoich produktów o trzpienie ustalające nierdzewne i higieniczne serii GN 613, GN 617 i GN 617.1 w wykonaniu całkowicie nierdzewnym.

Rys.: Trzpienie ustalające nierdzewne

W powyższych seriach trzpieni radełkowana gałka wykonywana z tworzywa została zastąpiona specjalnie zaprojektowaną gładką gałką ze stali nierdzewnej.

Trzpienie ustalające nierdzewne serii GN 613 nie posiadają kołnierza, co umożliwia minimalizację części wystającej ponad korpus.

Trzpienie ustalające nierdzewne serii GN 617 i GN 617.1 posiadają kołnierz o sześciokątnym kształcie, co umożliwia mocowanie ich przy pomocy klucza płaskiego. GN 617.1 posiadają dodatkowo funkcję blokady w pozycji odwiedzionej. Wykorzystywana ona jest w sytuacjach, gdy trzpień jest czasowo „nieużywany” tzn. ma pozostawać zablokowany w pozycji odciągniętej.

Wszystkie trzpienie nierdzewne wykonywane są w tej samej najwyższej jakości. Dotyczy to zarówno jakości wykonania, jak i samych materiałów użytych do ich produkcji. Wszystkie elementy trzpienia produkowane są ze stali nierdzewnej gatunku 1.4305, produkcji niemieckiej, a trzpień wysuwny jest dodatkowo chemicznie niklowany (nie zaciera się przy współpracy z nierdzewnym korpusem). Efektem wszystkich tych zabiegów jest bardzo długa żywotność trzpieni nierdzewnych, nawet przy najbardziej wymagających warunkach zewnętrznych.

W razie zainteresowania bliższymi informacjami odnośnie ww. elementów prosimy o kontakt pod jednym z poniższych numerów telefonów lub drogą mailową.

Poniżej podane zostały również linki do stron katalogowych omawianych trzpieni:

Firma Otto Ganter jest światowym liderem w produkcji trzpieni ustalających.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi modelami

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja anglojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Nowość Ganter: nowe korki GN 441 i GN 442
Elesa+Ganter na targach MACH-TOOL 2009

Najnowsze artykuły

Menu