Trzpienie ustalające do przyspawania

artykułytrzpienie

Firma Ganter rozszerzyła gamę oferowanych trzpieni o trzpienie ustalające do przyspawania. Do wyboru przez Klientów oferowane są dwa warianty:

  • GN 607.4 bez pozycji „odwiedzionej” oraz
  • GN 607.5, trzpień ustalający z pozycją „odwiedzioną”.

Produkty te zostały skonstruowane specjalnie z myślą o mocowaniach wykorzystywanych w zamkniętych profilach kwadratowych lub w przypadku cienkich ścianek, w których nie można wykonać gwintu.

 

Trzpienie ustalające do przyspawania

Rys. 1: Trzpienie ustalające  do przyspawania bez lub z pozycją odwiedzioną

Korpus nowego trzpienia wykonany jest ze stali oksydowanej na czarno, spawalnej. Trzpień wysuwny jest szlifowany i został wykonany ze stali hartowanej.
Na szczycie trzpienia umiejscowiony jest czarny grzybek (służący za uchwyt w razie potrzeby pociągnięcia za trzpień). Grzybek wykonany jest z wysokoudarowego technopolimeru na bazie poliamidu ( PA ). Mocuje się go po operacji zgrzewania wewnątrz korpusu trzpienia przy pomocy plastikowego młotka. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia grzybka podczas spawania.

Rys.2: Trzpienie ustalające do przyspawania – schemat działania

Trzpienie ustalające do przyspawania z grupy GN 607 odznaczają się niewielkimi rozmiarami, co umożliwia wykonanie operacji pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni. Trzpień ustalający GN 607.5 z pozycją „odwiedziony” daje dodatkową możliwość blokowania swojej pozycji w położeniu odciągniętym. Odpowiednie wycięcie w korpusie, które blokuje główkę po przekręceniu jej o 90°, gwarantuje, że trzpień samoczynnie nie powróci do swojej pozycji roboczej.

Więcej informacji na temat tych produktów znajdą Państwo na stronie producenta:

www.ganter-griff.com

Bezpośrednie linki do omawianych produktów:

Cały zakres oferowanych trzpieni ustalających oferowanych przez Elesa+Ganter można obejrzeć na stronie: www.elesa-ganter.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Wskaźniki obrotów ELESA-CLAYTON
EPLA 2009

Najnowsze artykuły

Menu