Trzpienie ustalające firmy Elesa+Ganter

artykułytrzpienie

Firma GANTER, lider w konstruowaniu i produkcji elementów maszyn wzbogaciła gamę oferowanych produktów o trzpienie ustalające niewielkich gabarytów (Rys. 1). Zasadniczą cechą, charakteryzującą wszystkie trzpienie ustalające noszące oznaczenie GN 822, jest powiązanie niewielkiego rozmiaru i zmyślnej konstrukcji mechanizmu z dostępną wariacją różnych wymiarów trzpieni i gwintów.

 

mini trzpienie ustalające

Rys.1. Trzpienie ustalające GN 822.6/GN 822.7 i wersja z kołnierzem GN 822.8

 

Niniejszy artykuł przedstawia tylko wybrane pozycje z bogatej oferty trzpieni dostarczanych przez Elesa+Ganter. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na temat trzpieni opublikowanymi w naszym Magazynie.

Nowe trzpienie ustalające serii GN 822.6 i GN 822.7 (wykonanie nierdzewne) są modyfikacją modelu GN 822. Wprowadzono tu podcięcie na końcu gwintu, ułatwiające montaż trzpienia w otworach nagwintowanych. Rozszerzony został też typoszereg standardowych wykonań. Poza gwintami drobnozwojnymi pojawiły się również modele z gwintami o standardowym skoku oraz dodatkowe wielkości.

Montaż trzpieni ustalających GN 822.6 i GN 822.7 polega na ręcznym wkręceniu trzpienia przy pomocy jego gałki. Pociągając za wkręcony trzpień odsłania się sześciokątny korpus, przez który możemy dokręcić trzpień używając standardowego klucza płaskiego.

Trzpienie ustalające serii GN 822.8 charakteryzują się natomiast innym sposobem montażu.

Jego korpus posiada płytę montażową, przez którą możemy zamocować trzpień do płaskiej powierzchni, np. profil o przekroju kwadratowym. Płyta posiada specjalny kołnierz, pozycjonujący ją w otworze na powierzchni montażowej elementu oraz dwa otwory pod śruby montażowe z łbem stożkowym.

Trzpienie ustalające GN 822.8 świetnie się nadają do współpracy z powierzchniami o cienkich ściankach. Usztywnienie konstrukcji na całej powierzchni płyty montażowej, zapewnia bardzo dobre przyleganie i pozwala na zabezpieczenie układu przed odkształceniami wynikającymi z operowania trzpieniem.

Dla wszystkich wymienionych grup trzpieni GN 822 dostępne jest również wykonanie z blokadą w pozycji odwiedzionej co 300 (typ C). Rozwiązanie takie daje w sumie sześć pozycji indeksowania trzpienia, co znacząco poprawia operowanie nim podczas szybkich regulacji (rys.2).

mini trzpienie>

Rys.2. Możliwe funkcje trzpienia GN 822.6/GN 822.7i GN 822.8

 

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Uchwyty nierdzewne – idealne w zastosowaniach higienicznych
Pokrętła z poduszką dociskową VC.692-SST-p-P.

Najnowsze artykuły

Menu