Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 oraz GN 414.1

artykułyNowościtrzpienietrzpienie montażowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Elesa+Ganter zmodyfikowała trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 wprowadzając na rynek nowy wariant w postaci modelu GN 414.1.

Trzpienie ustalające GN 414

Rys. 1: Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa z serii GN 414

Podstawową funkcjonalnością odróżniającą trzpienie GN 414 oraz 414.1 od innych typów trzpieni jest wbudowana blokada zabezpieczająca przed przypadkową zmianą pozycji trzpienia. W zależności od rodzaju trzpienia blokada uniemożliwia odciągnięcie główki gdy szpilka jest wysunięta lub, w drugiej wersji, uniemożliwia wysunięcie szpilki, gdy trzpień znajduje się w pozycji odwiedzionej. Przycisk blokuje się automatycznie, gdy znajdzie się w jednej ze skrajnych pozycji.

Trzpienie ustalające GN 414.1

Rys. 2: Trzpienie ustalające z serii GN 414.1

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 blokują się przy maksymalnym wysunięciu szpilki ustalającej i mogą być odblokowane jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku przy równoczesnym odciągnięciu główki.

Schemat trzpieni ustalających GN 414

Z kolei trzpienie GN 414.1 są blokowane w pozycji odwiedzionej, gdy szpilka jest całkowicie schowana w korpusie. Odblokowanie następuje poprzez osiowe wciśnięcie przycisku, co powoduje powrót szpilki do pozycji początkowej.

Typowym zastosowaniem trzpieni z funkcją bezpieczeństwa są aplikacje, w których odblokowanie trzpienia z wybranej pozycji nie może odbyć się w sposób przypadkowy, ale musi być wynikiem świadomego działania (naciśnięci przycisku).

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414.1

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Specjalista od wag analitycznych
Pierścienie pozycjonujące RDB wykonane z SUPER-technopolimeru

Najnowsze artykuły

Menu