Trzpienie ustalające – seria GN 721 z nowym mechanizmem blokady

artykułyNowościtrzpienie

W swojej ofercie posiadamy bardzo szeroki zakres trzpieni ustalających, jednak z uwagi na coraz częstsze zapotrzebowanie naszych klientów na wykonania specjalne tych elementów wprowadziliśmy do sprzedaży nowe modele. Są nimi trzpienie ustalające z ograniczonym kątem odwiedzenia dźwigni i opcjonalną blokadą w pozycji odciągniętej, które do tej pory były wykonywane pod indywidualne zamówienia klientów.

Trzpienie ustalające GN 721

Rys. 1. Wybrane trzpienie z serii GN 721

Konstrukcja trzpieni ustalających z serii GN 721 (rys. 1) umożliwia wycofanie trzpienia poprzez ruch obrotowy dźwigni. W opisywanym modelu, zakres obrotu został ograniczony do 180° z możliwością lewo lub prawostronnego obrotu dźwigni. Dzięki tej opcji mogą być stosowane w aplikacjach typu multi-lock (jednoczesne blokowanie prawą i lewą ręką). W przypadku, gdy dwa trzpienie ustalające z dźwignią są rozmieszczone symetrycznie, jednoczesne użycie typu prawego i lewego umożliwia wygodne i intuicyjne operowanie obydwiema blokadami (rys. 2).

Trzpienie ustalajć GN 721 - wykonania RA i LA

 

Rys. 2. Trzpienie serii GN 721 w wykonaniu RA i LA

Krzywka przekształca obrót dźwigni w ruch osiowy trzpienia blokującego. W przypadku, gdy nie jest wymagane wycofywanie trzpienia z położenia końcowego, dostępne są również opcjonalne wersje z rowkiem stanowiącym blokadę w pozycji odwiedzionej (rys. 3).

Opcjonalne wykonanie trzpienia

Rys. 3. Opcjonalne wykonanie trzpienia z rowkiem stanowiącym blokadę w pozycji odwiedzionej oraz z przeciwnakrętką

Korpus trzpieni GN 721 i GN 721.1 jest wykonany ze stali oksydowanej na czarno, natomiast sam trzpień blokujący jest azotowany, co podwyższa jego właściwości tribologiczne i dodatkowo zwiększa twardość warstwy wierzchniej oraz jej odporność na korozję. Oprócz normalnej wersji ze stali dostępne są również wykonania ze stali nierdzewnej AISI 303 (GN 721.5 i GN 721.6). We wszystkich wersjach materiałowych trzpienie można zamówić z lub bez nasadki poliamidowej na dźwigniach (rys. 4).

Nasadka trzpienia

Rys. 4. Nasadka z poliamidu na dźwigni trzpienia

Elesa+Ganter nadal oferuje nietypowe rozwiązania i zamówienia specjalne dla danych aplikacji, np. trzpienie ustalające o różnym nachyleniu krzywek, mniejszych zakresach obrotowych, specjalnej geometrii, z pozycją środkową lub o określonych zakresach blokowania.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów.

Kontakt:
Centrala:
+48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Dominik Gryczyński)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Wskaźnik poziomu cieczy z zabezpieczeniem przed uszkodzeniami i wyciekiem płynu – seria HCX-PT
Mechaniczna ośmiornica

Najnowsze artykuły

Menu