Trzpienie ustalające do przykręcania GN 722

artykułytrzpienie

Firma GANTER, światowy lider w produkcji znormalizowanych elementów maszyn, uzupełniła ofertę o trzpienie ustalające do przykręcania lub przyspawania o oznaczeniu GN 722. Elementy te zaprojektowane zostały do wzajemnego blokowania elementów konstrukcji stalowych w budownictwie, przemyśle ciężkim, czy motoryzacyjnym.

Masywna konstrukcja oraz odpowiedni zakres tolerancji wymiarów umożliwiają ich stosowanie w konstrukcjach „ogólnego przeznaczenia”, tzn. takich, w których nie jest wymagana duża precyzja wykonania. Dotyczy to zarówno otworu współpracującego dla trzpienia, jak i otworów montażowych.

 

Rys.1: Nowe trzpienie ustalające do przykręcania GN 722.

Trzpienie ustalające do przykręcania GN 722 są dostępne w trzech wariantach wykonań,dedykowanych dla trzech różnych sposobów zamocowania:

  • GN 722.1 – montaż przez spawanie,
  • GN 722.2 – montaż przez przykręcenie (prostopadle do powierzchni zamocowania),
  • GN 722.3 – montaż przez przykręcenie (równolegle do powierzchni zamocowania)

Wszystkie wykonania trzpieni serii GN 722 posiadają:

  • ocynkowaną stalową szpilkę blokującą pasywowaną na niebiesko (zgodnie z RoHS),
  • ocynkowane, stalowe ramię dźwigni pasywowane na niebiesko (RoHS).
  • stalowy korpus.

Korpus, w zależności od wariantu wykonania, powlekany jest żywicą epoksydową w kolorze czarnym (GN 722.2 oraz GN 722.3) lub czerniony (GN 722.1) dla ułatwienia jego przyspawania.

Trzpienie ustalające do przykręcania lub przyspawania serii GN 722 mogą zatem być stosowane zarówno w warunkach dużego zapylenia, czy zabrudzenia (większy zakres tolerancji wymiarów), jak i w środowiskach zagrożonych korozją (odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne poszczególnych elementów).
Są też tanią alternatywą dla precyzyjnych trzpieni ustalających przeznaczonych dla przemysłu maszynowego czy oprzyrządowania.

Poniżej podajemy linki do stron katalogowych przedstawionych elementów:

 

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w naszym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.com

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Mini-helikopterki potrafią budować
Wesołych Świąt!

Najnowsze artykuły

Menu