Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414

artykułytrzpienie

Firma Ganter rozszerzyła swoją linię elementów ustalających o jedyne w swoim rodzaju trzpienie z funkcją bezpieczeństwa GN 414. Nowy produkt jest unikalny na skalę światową, co potwierdza wysokie kompetencje firmy Ganter oraz pozycję lidera wśród producentów standardowych elementów do maszyn i urządzeń.

 

Rys.1. Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414

GN 414 (rys.1) jest rekomendowany do aplikacji, w których chcemy uniknąć nieumyślnego bądź nieostrożnego odblokowania trzpienia.

W podstawowym wykonaniu (Typ A) trzpień jest blokowany przy maksymalnym wysunięciu szpilki ustalającej i może być odblokowany jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku przy równoczesnym odciągnięciu główki.

W kolejnym wariancie (Typ B) trzpień blokuje się w pozycji odwiedzionej (szpilka ustalająca całkowicie schowana w korpusie) i może być zwolniony jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku.

Typ C jest połączeniem dwóch powyższych wykonań i blokuje szpilkę w obu skrajnych położeniach.

Blokowanie trzpienia odbywa się automatycznie, każdorazowo po osiągnięciu skrajnej pozycji.

Mechanizm blokowania we wszystkich wariantach jest w pełni zintegrowany z przyciskiem wykonawczym. Daje to pewność prawidłowej pracy GN 414, nawet w obecności brudu czy też innych zanieczyszczeń.

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa są wykonane z czernionej stali. Główka trzpienia wraz z przyciskiem jest wykonana z technopolimeru, którego maksymalna temperatura pracy jest równa 80°C. Główka trzpienia oraz czerwony przycisk wykonawczy są niedemontowane.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

 

Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Zapięcia z blokadą otwarcia
EDURA 2011

Najnowsze artykuły

Menu