Trzpienie ustalające z mechanizmem PUSH-PUSH

artykułytrzpienie

Ganter, producent standardowych elementów maszyn, wzbogacił swój asortyment produktów o innowacyjne trzpienie ustalające.
Trzpienie GN 514 wyposażony są w specyficzny mechanizm z wbudowaną krzywką kardioidalną, napędzaną sprężyną. Przy naciśnięciu główki trzpienia mechanizm kardioidalny wymusza naprzemiennie: wysunięcie lub wycofanie szpilki blokującej (PUSH-PUSH mechanizm). Funkcja ta jest podobna do mechanizmu włączania/wyłączania długopisu.

Należy mieć na uwadze, że szpilka blokująca nie absorbuje sił osiowych i wycofuje się jedynie za pomocą siły sprężyny. Szpilka musi więc mieć możliwość swobodnego przesunięcia. Wykonuje się ją ze stali azotowanej i polerowanej. Przycisk wykonany jest z tworzywa (Poliamid PA).

Oprócz przeciwnakrętki trzpienie mogą być wyposażone w tuleje dystansowe GN 609 (stal) lub GN 609.5 (stal nierdzewna) pozwalające na szersze zastosowanie trzpieni w różnych aplikacjach. Tuleje dystansowe dostępne są w wersjach ze stali lub ze stali nierdzewnej.

trzpienie ustalające PUSH-PUSH

Trzpienie ustalające GN 514 ze szpilką zablokowaną w pozycji odwiedzionej

Trzpienie ustalające w kolejnych pozycjach

Trzpienie ustalające w kolejnych pozycjach

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

  • Nowy katalog podstawowy 038 (wersja anglojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Elesa+Ganter sponsorem festiwalu Robocomp 2010
MINI wskaźnik położenia DD50

Najnowsze artykuły

Menu