Turbina wiatrowa odporna na cyklony

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Turbiny wiatrowe już od dawna uznawane są za jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie energii elektrycznej. Jednak mimo tego dotychczasowe metody pozwalają na przychwycenie tylko niewielkiego procentu siły, jaka tkwi w wiatrach. Ten stan może się jednak znacznie zmienić za sprawą japońskiego inżyniera Atsushi Shimizu. Zaprezentowany przez niego projekt nowego rodzaju turbin charakteryzuje się bardzo dużą odpornością.


Źródło: YouTube/株式会社チャレナジー – Challenergy Inc. –

Dzięki zaprezentowanemu przez niego rozwiązaniu możliwe stanie się przechwytywanie energii najsilniejszych tropikalnych wiatrów. W tym wiatrów powstałych w trakcie cyklonów. O tym jak potężną siłą jest cyklon może świadczyć to, że przechwycenie siły tylko jednego z cyklonów pozwoliłoby na dostarczenie energii dla całej Japonii na 50 lat. Na razie projekt nie zostanie jeszcze wprowadzony do użytku. Barierę stanowią problemy technologiczne związane z przechowywaniem dużych ilości energii. Wydaje się jednak, że ten problem zostanie rozwiązany w ciągu kilkunastu najbliższych lat. A wtedy projekt Japończyka może stać się prawdziwą światową rewolucją.

Źródło: www.digitaltrends.com | Ilustracja: YouTube/株式会社チャレナジー – Challenergy Inc. –

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny “Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Malutka maszyna towarzyszem życia?
Zapraszamy na WARSAW INDUSTRY WEEK 2016
Sklep Internetowy

Najnowsze artykuły

Menu