Turbina wiatrowa w kształcie drzewa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Turbiny wiatrowe są bardzo popularną metodą zamiany siły wiatru w energię elektryczną. Niestety ich podstawową wadą jest wygląd, który psuje krajobraz i przeszkadza ludziom mieszkającym w ich pobliżu, a także ptakom. Jednak francuska firma NewWind może znaleźć rozwiązanie tego problemu. Udało im się stworzyć turbiny wyglądem przypominające drzewa.


Źródło: YouTube/NewWindTV

Konstrukcja w technologii Trre Wind ma 11 metrów wysokości oraz 8 średnicy. Posiada aż 72 moduły produkujące energię już przy wietrze o prędkości 2 metrów na sekundę. Pierwsze testy są przewidziane już za dwa miesiące, więc jeżeli będziemy gościć w Paryżu, mamy szansę napotkać takie drzewo. Twórcy przewidują, że pojedyncze drzewo będzie w stanie pracować 280 dni w roku oraz wytwarzać energię rzędu 3,1 kW. W chwili obecnej problemem jest dość wysoki koszt instalacji, który w przypadku domowego użytku zwróciłby się dopiero po kilkunastu latach. Jeżeli jednak uda się obniżyć koszty produkcji, to już w niedługim czasie możemy dostać naprawdę godne uwagi urządzenie mogące zasilać nasze domy.

Źródło: www.geek.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Czy mieszkańcy płaskowyżu Nazca mieli do dyspozycji roboty?
Robot – mątwa

Najnowsze artykuły

Menu