Turystyka balonowa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Ciekawe możliwości zaoferuje nam niedługo firma World View, która niedawno zakończyła z sukcesem test balonu, który wyniesie do stratosfery kapsułę z turystami. Kapsuła zabierze podróżników na wysokość około 35 kilometrów, po czym zawiśnie nieruchomo na około dwie godziny, pozwalając rozkoszować się niezapomnianym widokiem. Bezpieczny powrót na ziemię zapewni specjalnie do tego celu zaprojektowany spadochron.

http://www.youtube.com/watch?v=0I60Pu869sQ

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi podróżnicy będą mogli wybrać się na wysokość podobną do tej, z której skakał Felix Baumgartner już w 2016 roku. Cena, bagatela, 75 tysięcy dolarów. Ale to i tak znacznie taniej niż lot z firmą Virgin Galactic, która za możliwość poczucia na własnej skórze stanu nieważkości liczy sobie 200 tysięcy dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Android jako prezenterka w telewizji
Szybkie loty międzykontynentalne

Najnowsze artykuły

Menu