Ubranie do tworzenia map

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali system generujący na żywo mapę najbliższego otoczenia osoby, która z niego korzysta. System ten może mieć formę kamizelki naszpikowanej elektroniką. Jego pierwowzór służył do rozpoznawania otoczenia przez roboty. Jednak wynalazcy doszli do wniosku, że może być użyteczny także dla człowieka, np. w sytuacjach, w których nie posiadamy wiedzy na temat topografii badanego obiektu. Człowiek wyposażony w taką specjalną kamizelkę może przesyłać informacje o pokonywanej drodze np. do centrum dowodzenia, dzięki czemu inne osoby nadzorujące jego podróż dysponują obrazem przedstawiającym najbliższe otoczenie podróżnika. Tego typu wynalazek może znaleźć zastosowanie np.  w akcjach ratunkowych prowadzonych w obrębie zawalonych obiektów, operacjach wosjkowych lub nawet przy eksplorowaniu nieznanych jaskiń.

Źródło: www.sciencedaily.com

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Eksperymentalna tama runęła
Wieczny zegar

Najnowsze artykuły

Menu