Uchwyt ETH z nagrodami za wzornictwo przemysłowe w urządzeniach firmy ZOLLER

artykułyNagrodyPorady techniczneuchwyty

W dzisiejszych czasach coraz częściej skupiamy uwagę na designie i kolorystyce otaczających nas urządzeń. W związku z tym konstruktorzy oraz specjaliści od wzornictwa przemysłowego podczas projektowania kładą duży nacisk na spójność wizualną danego projektu. Produkty firmy Elesa+Ganter z linii Elecolors® zawsze podążały za tym trendem. Elementy z tej serii są wykonane w najwyższej jakości i dodatkowo wyróżniają się ponad przeciętną estetyką. Dzięki nim można podnieść atrakcyjność maszyn i urządzeń oraz ich finalną wartość. Wszystkie komponenty widoczne „gołym okiem” są niezwykle istotne, ponieważ odpowiadają za pierwsze wrażenie i ocenę jakości maszyny lub urządzenia.

Uchwyty ETH

Kolorystyka uchwytu ETH

Wiele firm na przestrzeni lat wyróżnia się na rynku nie tylko swoim logo lub nazwą, ale często zwraca uwagę na aspekty kolorystyczne, nawiązujące do barw firmowych. Jako ciekawostka proszę pomyśleć o znanej włoskiej marce sportowych aut z czarnym koniem w logo. Czy kojarzą Państwo kolor tła na którym się znajduje? Dodam, że inna firma konkurencyjna posiada w logo żółtego byka na czarnym tle, co pokazuje jak ważnym elementem potrafi być aspekt kolorystyczny w rozpoznawalności marek.

Linia elementów Elecolors® jest idealną propozycją, która w prosty sposób pozwoli uatrakcyjnić urządzenie, dzięki ofercie produktów w sześciu najpopularniejszych kolorach:

  • Pure Orange – RAL 2004,
  • Jasnoszary – RAL 7035,
  • Żółty Colza – RAL 1021,
  • Pastelowy Niebieski – RAL 5024,
  • Ognisty czerwony – RAL 3000
  • Zielony – RAL 6917.
Paleta ELECOLORS

Dopasowanie uchwytów ETH do kolorystyki firmy

Uchwyty ETH z linii Elecolors w kolorze żółtym zostały wykorzystane w urządzeniach produkowanych przez firmę E. ZOLLER GmbH & Co. KG – założonej jako warsztat mechaniczny w 1945 roku przez Alfreda Zollera. Obecnie firma ta jest światowym liderem w branży dostaw innowacyjnych maszyn do obróbki oraz maszyn pomiarowych.

Uchwyty rurowe ETH (rys. 1), z zaślepkami z kolorze żółtym doskonale nawiązują do barw firmowych ZOLLER-a.

Uchwyt rurowy ETH
Rys.1 Uchwyt rurowy ETH

Uchwyt został zastosowany w regałach do przechowywania narzędzi skrawających (rys. 2)

Firma Zoller miała prosty cel. Po pierwsze zastosować wysokojakościowe produkty, po drugie poprawić estetykę urządzenia poprzez dodanie produktów o charakterystycznym żółtym kolorze.

Dzięki temu regały do przechowywania narzędzi skrawających wyglądają nie tylko niezwykle nowocześnie, ale w świadomości odbiorców kojarzą się z konkretnym producentem.

Regał z uchwytami ETH
Rys.2 Widok regału z uchwytem

Nagrody za wzornictwo dla uchwytów ETH

Uchwyt ETH z linii Ergostyle zdobył dwie prestiżowe nagrody za wzornictwo: iF DESIGN AWARD oraz Reddot Design Award. Został doceniony nie tylko przez międzynarodowe jury, ale również przez naszych klientów, którzy bardzo często wybierają ten produkt do swoich projektów.

Nagradzane uchwyty ETH

Jak jest zbudowany uchwyt ETH

Uchwyt rurowy ETH jest zbudowany z dwóch podstawowych elementów konstrukcyjnych: aluminiowego profilu o przekroju okrągłym oraz z wsporników bocznych, wykonanych ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu. Wsporniki posiadają zaślepki maskujące gniazda otworów mocujących.  I właśnie te elementy mogą być wykonane w różnych wariantach kolorystycznych, przez co umożliwiają dostosowanie uchwytu do potrzeb danej aplikacji.

W ofercie występuje kilka wariantów profilu oferowanego w uchwycie:

  • czarny malowany epoksydowo (ETH-EP),
  • anodowany w kolorze naturalnym (ETH-AN)
  • biały pokryty żywicą epoksydową (ETH-CLEAN).

Poliamidowe wsporniki boczne są połączone z profilem aluminiowym za pomocą specjalnego systemu rozporowego, co zapobiega przy okazji obracaniu części rurowej w trakcie użytkowania  (rys. 3).

Budowa uchwytu ETH
Rys.3 Budowa uchwytu serii ETH.

Dostępne warianty

Uchwyt ETH jest dostępny w kilku standardowych rozmiarach, do 1000 mm rozstawu otworów mocujących. Ze względu na modułową konstrukcję, może być również oferowany w niestandardowych długościach (na specjalne zamówienie).

Solidne wykonanie i przemyślany design sprawiają, że uchwyt rurowy ETH nadaje się zarówno do drzwi, osłon, pokryw maszyn i urządzeń, jak i różnorodnego sprzętu, stosowanego poza sektorem przemysłowym.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

  • ETH  – Uchwyty rurowe.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 050 300

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Szybkozłącza wtykowe
GN 1050
Robot umyje myśliwce

Najnowsze artykuły

Menu