Uchwyt kasetowy PR-PF

artykułyuchwyty

Uchwyt kasetowy został stworzony po to, by zaoszczędzić przestrzeń wokół urządzenia. Idealnie wywiązują się z tego zadania, ponieważ po zamontowaniu praktycznie nie wystają poza jego obrys.

Minęło już ponad 5 lat od wprowadzenia specyficznej części naszej oferty jaką jest uchwyt kasetowy EPR. Produkt, który w 2007 roku otrzymał prestiżową nagrodę „IF Design Award” (tzw. Oskar wzornictwa) okazał się być wielkim sukcesem, co potwierdzają miliony sprzedanych sztuk i mnogość zastosowań.

 

W związku z powyższym, firma Elesa+Ganter zdecydowała o rozszerzeniu rodziny uchwytów o uchwyt kasetowy PR-PF (rys.1).

uchwyt kasetowy PR-PF

Rys.1. Uchwyt kasetowy PR-PF

 Uchwyt kasetowy PR-PF wykonany jest z bardzo wytrzymałego technopolimeru, odpornego na oleje, smary oraz wiele innych czynników chemicznych. Mocowanie uchwytu odbywa się poprzez „zatrzaśnięcie” w odpowiednio wykonanym otworze montażowym (rys.2). Nie ma tu potrzeby wiercenia, czy gwintowania dodatkowych otworów pod śruby lub wkręty. Montaż nie wymaga więc użycia żadnych narzędzi.

uchwyt kasetowy PR-PF

Rys.2. Montaż uchwytu PR-PF

 

Uchwyt kasetowy PR-PF dedykowany jest do elementów zabudowy ze stali bądź tworzywa sztucznego o grubość ścianki 0,7mm ÷ 2,2mm. Aktualnie dostępne są w dwóch rozmiarach, szerokość 92 lub 137mm.

Przemyślany design uchwytu, w połączeniu z lekko zaokrąglonymi liniami zapewnia estetyczny wygląd, a zarazem ergonomiczny i pewny chwyt.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

 

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

 

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Targi Automaticon 2013
SweetTARG 2013

Najnowsze artykuły

Menu