Uchwyt M.2000-SWM zdobywa nagrodę iF Design Award 2023

artykułyNagrodyuchwyty

Jury iF Design Award 2023 – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w zakresie wzornictwa przemysłowego na świecie, nagrodziło uchwyt M.2000-SWM z trójkolorowym podświetleniem LED i monostabilnym przełącznikiem. Produkt spełnił wszystkie kryteria brane pod uwagę w konkursie tj.: pomysł, design, funkcjonalność, innowacyjność i wpływ na rynek.

Nagroda iF Design Award jest przyznawana co roku przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów, a sam konkurs należy do jednych z najważniejszych na świecie.

Uchwyt M.2000-SWM oprócz wyróżnienia w konkursie iF Design Award 2023 otrzymał również nagrodę LEAP Silver (Leadership in Engineering Achievement Program), przyznanej w zeszłym roku przez jury tego międzynarodowego konkursu, który wyróżnia najbardziej innowacyjne i najnowocześniejsze produkty.

Uchwyt M.2000-SWM z trójkolorowym podświetleniem LED został doceniony przede wszystkim za nowoczesny design oraz połączenie w sobie kilku funkcjonalności, dzięki którym istnieje możliwość uproszczenia konstrukcji całego urządzenia:

  • Podświetlenie części chwytnej w trzech kolorach RGY (czerwony, zielony, żółty). Każdy kolor można indywidualnie przypisać np. do statusu pracy maszyny
  • Monostabilny przełącznik bezpieczeństwa z dwoma obwodami (2xNC lub NC+NO). Można go wykorzystać np. do inicjowania zatrzymania pracy linii produkcyjnej oraz odryglowania osłony
  • Korpus uchwytu wykonany na bazie poliamidu, certyfikowany jako samogasnący, klasa V0 wg. normy UL94. Całość wykonana w stopniu ochrony IP67. Dzięki temu uchwyt może być stosowany nawet w najbardziej wymagających aplikacjach.
  • Ergonomiczny chwyt, estetyczny design oraz atrakcyjna cena.
  • Wysoka wytrzymałość. Maksymalne obciążenie robocze uchwytu wynosi do 900 N w zależności od kierunku działania siły.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się na stronie www.elesa-ganter.pl

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

E-mail: egp@elesa-ganter.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kosmiczny samolot
NOWOŚĆ! Precyzyjne rolki prowadzące GN 753.1 do pracy w ciężkich warunkach

Najnowsze artykuły

Menu