Uchwyt z wbudowanym zamkiem – seria EBP-CH

artykułyNowościuchwyty

Firma ELESA+GANTER wprowadziła na rynek nowy, innowacyjny uchwyt EBP-CH, który łączy w sobie kilka funkcjonalności (Rys.1).

karta katalogowa – Uchwyt z zamkiem EBP-CH

Uchwyty z wbudowanym zamkiem

Rys. 1 Uchwyt z wbudowanym zamkiem EBP-CH-T i EBP-CH-A

Konstrukcja EBP-CH została oparta na znanym i ergonomicznym uchwycie EBP, gdzie w jednym z jego ramion zamontowano zamek gniazdowy z językiem. Mamy tu możliwość wyboru pomiędzy zamkiem z kluczem o profilu trójkątnym, a kluczem dwuskrzydełkowym. Sam uchwyt dostępny jest w jednym rozmiarze, natomiast w celu dopasowania zamka możemy wybierać z kilkunastu kombinacji odległości rygla od ściany montażowej. Korpus zamka został wykonany z technopolimeru natomiast wszystkie elementy wewnątrz zamka oraz rygiel z metalu. W zestawie dostarczany jest klucz z tworzywa.

Zastosowanie EBP-CH daje możliwość użycia jednego produktu w dwóch celach. Operator chwytając za uchwyt ma element wykonawczy do otwarcia/zamknięcia drzwi lub pokrywy. Wbudowany w uchwycie zamek pozwala zabezpieczyć drzwi przed ingerencją osób postronnych.

Szerokość uchwytu jest dobrana w taki sposób, aby umożliwić wygodny chwyt nawet w rękawicach. Połączenie uchwytu z zamkiem skraca też czas montażu, gdyż wykonujemy tylko dwa otwory pod uchwyt bez dodatkowego otworu pod zamek. (Rys.2)

Przykład pracy uchwytu z wbudowanym zamkiem EBP-CH

Rys. 2 Przykład pracy uchwytu z wbudowanym zamkiem EBP-CH

Warto zwrócić uwagę na bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe uchwytu EBP-CH, który pozwala przenosić obciążenia do 270 kg, a zamek w pozycji zamkniętej jest w stanie przenieść obciążenie w kierunku F3 do 100 kg. Pod kątem odporności temperaturowej EBP-CH pozwala na pracę w zakresie -30C do +130C. Dzięki takim parametrom uchwyt znakomicie sprawdzi się w ciężkich aplikacjach zarówno w podwyższonych jak i niskich temperaturach.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Nowa linia produktów higienicznych
Robotyczna mątwa

Najnowsze artykuły

Menu