Uchwyt z zamkiem i funkcją doszczelniania – GN 119.3

artykułyNowościuchwyty

Najnowszym produktem z grupy zamków firmy Elesa+Ganter jest uchwyt z zamkiem o oznaczeniu GN 119.3 (Rys. 1). Rozwiązanie to, analogicznie do GN 115.7, łączy w sobie dwa produkty – zamek i uchwyt. Zintegrowany z uchwytem zamek daje jednak możliwość doszczelniania zamykanych drzwi, osłony, czy pokrywy.

uchwyt z zamkiem
Rys.1. Uchwyt z zamkiem GN 119.3.

Uchwyt z zamkiem wykonany jest z pokrytego żywicą epoksydową korpusu, którego jeden ze wsporników został ukształtowany w sposób umożliwiający zainstalowanie wewnątrz zamka.

Konstrukcja taka ułatwia montaż, ograniczając liczbę wymaganych do wykonania otworów, jak i upraszczając ich kształt (Rys. 2). Eliminuje konieczność wycinania pod zamek specjalnego otworu na bazie kwadratu, który przy standardowych zamknięciach uniemożliwia obrót korpusu.

sposób montażu zamka
Rys.2. Szkic pokazujący sposób montażu zamka GN 119.3.

Wbudowany zamek z krzywką daje możliwość zastosowania nowego produktu, którym jest uchwyt z zamkiem o oznaczeniu GN 119.3 wszędzie tam, gdzie wymagane jest doszczelnienie danej osłony czy drzwi. Duży zakres działania krzywki (ok. 10mm) pozwala na użycie tego rozwiązania nawet przy aplikacjach z grubym uszczelnieniem.

Zamek zamykany jest za pomocą klucza (zamawiany osobno), o czterech różnych profilach gniazda (Rys. 3):

  • typ DK: klucz o profilu trójkątnym
  • typ VK7: klucz o profilu kwadratowym A/F7.
  • typ VK8: klucz o profilu kwadratowym A/F8.
  • typ VDE: klucz o profilu dwuskrzydłowym

dostępne warianty kluczy

Rys.3. Dostępne warianty kluczy do zamka GN 119.3.

Poniżej podany został link do karty katalogowej, zawierającej bliższe szczegóły techniczne opisanego produktu:

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Kosmiczna śmieciarka
Trzpienie montażowe – GN 413

Najnowsze artykuły

Menu