Uchwyty do monitorów GN 197

artykułyNowościuchwyty

Ekrany dotykowe, wyświetlacze, monitory i różnego rodzaju panele sterujące to obecnie standardowe wyposażenie praktycznie każdej maszyny przemysłowej dostępnej na rynku. Firma Elesa+Ganter wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadziła do oferty uchwyty do monitorów serii GN 197 (Rys. 1). Uchwyty mają układ otworów zgodny z ogólnoświatowym standardem VESA (Video Electronics Standards Association) oraz są kompatybilne z oferowanymi od lat elementami z grupy łączników i mechanizmów przesuwu.


Rys. 1 Uchwyt do monitorów serii GN 197

Nowe uchwyty do monitorów o oznaczeniu GN 197 są wykonane z aluminiowej, szlifowanej płyty oraz wytoczonej tulei łączącej. Oba elementy są ze sobą połączone za pomocą nierdzewnych śrub z łbem stożkowym (Rys. 2). Oferowane uchwyty są dostępne z układem otworów VESA 75 oraz VESA 100. Tuleja łącząca umożliwia połączenie uchwytu z dowolnym łącznikiem do profili w zakresie średnic od 18 do 50 mm.


Rys.2. Budowa uchwytów serii GN 197

Kompatybilność uchwytów serii GN 197 z innymi elementami z grupy łączników do profili rurowych umożliwia tworzenie kompletnych systemów mocowania monitorów lub innych sprzętów.

Poniżej przedstawione zostały dwie przykładowe konstrukcje stworzone ze wspomnianych standardowych elementów (Rys. 3)

Po lewej widzimy okład mocowany do powierzchni poziomej za pomocą łącznika z płytą czołową GN 163. Na zamocowanej w nim pionowo rurze umieszczony został łącznik przegubowy serii GN 288, na którym z kolei zamocowany jest uchwyt GN 197 wraz z „monitorem”. W punktach zacisku wymagających częstszych regulacji zastosowano zestawy zaciskowe GN 911, które umożliwiają łatwą, niewymagającą użycia dodatkowych narzędzi regulację. W tym konkretnym przypadku przedstawiono układ z możliwością szybkiej regulacji wysokości, obrotu i kąta pochylenia monitora.

Po prawej stronie poniższego rysunku zaprezentowany został układ o analogicznej funkcjonalności, ale mocowany do pionowej powierzchni urządzenia. 


Rys.3. Sposoby montażu uchwytów serii GN 197

Wykorzystując gotowe produkty firmy Elesa+Ganter użytkownik jest w stanie zrealizować wiele wariantów mocowania i regulacji. Ponadto może w łatwy sposób przymocować do konstrukcji inne akcesoria takie jak: klawiatury lub skanery ręczne (Rys. 4).


Rys.4. Montaż akcesoriów z wykorzystaniem łączników do profili

Wykorzystanie uchwytów GN 197 niekoniecznie musi się wiązać z montażem monitorów lub ekranów dotykowych. Produkt ten idealnie sprawdzi się również przy montażu innych podzespołów lub urządzeń. Przykładem może być uchwyt drukarki etykiet montowany do automatycznych regałów magazynowych (Rys. 5).


Rys.5. Uchwyt drukarki etykiet

Podsumowując, główną zaletą uchwytów do monitorów serii GN 197 jest układ otworów zgodny ze standardem VESA, dzięki czemu można zamontować do nich praktycznie każdy monitor lub panel dotykowy, powszechnie stosowany przy maszynach lub stanowiskach montażowych. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia uchwytów z łącznikami do profili, co pozwala na zbudowanie bardzo wytrzymałego, indywidualnego układu mocowania i regulacji. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter.

Linki do stron katalogowych opisywanych produktów znajdują się poniżej:

Uchwyt do monitorów GN 197

Łączniki do profili rurowych

Łączniki przegubowe GN 288

Zestawy zaciskowe GN 911

Łączniki teowe GN 192

Łączniki z płytą czołową GN 163

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Chiński robo pies
Dron owad dla każdego

Najnowsze artykuły

Menu