Uchwyty do pulpitów i szaf 19” – GN 423 – Elesa+Ganter

artykułyNowościuchwyty

Firma ELESA+GANTER, światowy lider w konstruowaniu i produkcji standardowych elementów maszyn, stworzyła specjalne uchwyty do pulpitów lub szaf 19″ o oznaczeniu GN 423. Nowy model uchwytu skonstruowany został z myślą o ergonomicznym posługiwaniu się elementami w zabudowie 19” szaf sterowniczych, jak również do ręcznego operowania monitorami i pulpitami sterującymi.

Uchwyty do pulpitów i szaf GN 423 zostały uhonorowane prestiżową nagrodą iF Product Design Award 2014 – tzw. Oskar Wzornictwa (rys.1).

uchwyty do pulpitów GN 423

Rys.1. Uchwyty do pulpitów i szaf 19″ –  GN 423 – iF Product Design Award 2014

 

Jeśli chodzi o konstrukcję o uchwyty do pulpitów składają się z aluminiowego profilu oraz wykonanych ze wzmocnionego poliamidu, wsporników. Oba elementy kojarzone są ze sobą za pomocą prostego połączenia kształtowego, dzięki czemu uzyskujemy dużą swobodę w doborze długości specjalnych uchwytu GN 423.

Unikalna konstrukcja poliamidowych wsporników, umożliwia również bardzo prosty montaż uchwytu do obudowy. Dzięki zestawom montażowym, dostarczanym w komplecie uchwyty do pulpitów lub szaf mogą być mocowane na dwa sposoby (rys. 2):

  • Typ A: mocowanie od tyłu konstrukcji, za pomocą wkrętów samogwintujących ISO 7049
  • Typ B: mocowania od frontu, za pomocą śrub DIN 912 i nakrętek DIN 1661

budowa uchwytu GN 423

Rys.2. Budowa I specyfikacja mocowania uchwytu GN 423

Nowe uchwyty do pulpitów posiadają specyficzną budowę. Umożliwia ona nie tylko jego łatwe zastosowanie w obudowach 19” szaf sterowniczych (szafy typu „rack”), ale również dostosowanie długości do innych wymiarów konstrukcji. Kombinacja czarnych poliamidowych wsporników oraz aluminiowego profilu (kolor czarny lub kolor naturalny) zapewniają wysoką estetykę produktu.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

 

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się

wkatalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Zawiasy metalowe serii GN 237 w nowych wykonaniach
TEO 2014 – Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Najnowsze artykuły

Menu