Uchwyty dźwigowe firmy GANTER

artykułyuchwyty

Maszyny, urządzenia oraz wyposażenie o dużej masie własnej wymagają zastosowania specjalnego rodzaju uchwytów (zaczepów), umożliwiających ich podniesienie i transport przy pomocy odpowiednich urządzeń dźwigowych. Są nimi uchwyty dźwigowe.

Firma Elesa+Ganter posiada w swojej ofercie szereg standardowych elementów stosowanych w takich aplikacjach: śruby z uchem GN 580, nakrętki z uchem GN 582 oraz, przeznaczone do przenoszenia wysokich obciążeń, obrotowe śruby, nakrętki i pierścienie mocujące.

Od lewej: uchwyty dźwigowe – śruba z uchem obrotowa GN 581,  pierścień mocujący GN 587

Śruby i pierścienie obrotowe, określane też jako uchwyty dźwigowe, dzięki możliwości ustawienia się w kierunku działania siły, umożliwiają przeniesienie dużo wyższych obciążeń, przez co podnoszą poziom bezpieczeństwa mocowanego ładunku.

Prezentowane elementy wykonane są w klasie bezpieczeństwa 4, testowane są elektromagnetycznie na pęknięcia w 100% zgodnie z EN 1677.
Osiągnięcie maksymalnych obciążeń związane jest ze spełnieniem kilku warunków m.in.: odpowiedniej głębokości gwintu i braku nierówności w miejscu przylegania śrub.

Zakres obrotowych elementów mocowania obejmuje:

  • śruby z uchem GN 581 oraz GN 581.5 (wykonanie nierdzewne)
  • nakrętki z uchem GN 583
  • pierścienie mocujące GN 586

Korpusy prezentowanych elementów wykonane są z kutej stali oraz powleczone różowym tworzywem (z wyjątkiem wersji nierdzewnej).

Odmiennym, bo nieobrotowym elementem, jest pierścień mocujący GN 587 mocowany poprzez spawanie.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:
nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 (Łukasz Michno)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Linki
Elementy antywibracyjne oraz zderzaki w wykonaniu nierdzewnym

Najnowsze artykuły

Menu