Uchwyty ergonomiczne z zabezpieczeniem – EBR

artykułyuchwyty

Firma ELESA wypuściła na rynek nowy typ uchwytów ergonomicznych z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR należący do grupy Ergostyle. Dzięki wbudowanemu, innowacyjnemu zamkowi uchwyty te umożliwiają szybkie zamknięcie np. drzwiczek przesuwnych zamontowanych w maszynach i ograniczenie w ten sposób dostępu do urządzenia osobom do tego niepowołanym.

Zamontowany w uchwytach ergonomicznych mechanizm zamknięcia jest uruchamiany poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku. Powoduje to wysunięcie z zamka stalowego pręta dopasowanego kształtem do otworu blokującego znajdującego się w ramie drzwi. Zablokowanie drzwiczek można stosować w pozycji otwartej lub zamkniętej. Ta pierwsza zabezpiecza drzwiczki przed samodzielnym, przypadkowym zamknięciem się. W drugim przypadku zamknięcie stanowi zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi do obsługi urządzenia.

Mechanizm blokady zamontowany w uchwytach ergonomicznych  EBR może być otwarty tylko przy pomocy dostępnego jedynie dla wykwalifikowanego personelu specjalnego klucza pasującego do zamontowanej w zamku wkładki.

Uchwyty ergonomiczne EBR należą do produkowanej przez firmę ELESA linii Ergostyle. Cechują się ergonomicznym kształtem ułatwiającym chwyt i korzystanie z przycisku uruchamiającego zamek. Dodatkowo pokrywki otworów montażowych uchwytu dostępne są w sześciu standardowych kolorach: czarnym, pomarańczowym, szarym, żółtym, jasnoniebieskim i czerwonym.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Strona katalogowa opisywanego produktu:

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w:

– katalog 022 POL (kat. główny);

Pełna oferta ELESA+GANTER Polska na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu, ZAMÓW go.

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Stopa wahliwa – czyli na czym postawić oferowaną przez nas maszynę lub urządzenie
PNEUMATICON – Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań

Najnowsze artykuły

Menu