Uchwyty GN 428 i GN 328 – ergonomia, wytrzymałość i nowoczesny design

artykułyNowościuchwyty

Nowe uchwyty GN 428 i GN 328 zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami i trendami dotyczącymi konstrukcji maszyn. Ergonomiczny kształt, dopasowany chwyt, dowolny sposób montażu, duża wytrzymałość oraz możliwość zamówienia uchwytu o dowolnej długości to główne zalety tych produktów (Rys. 1).

Zobacz karty katalogowe opisywanych produktów:

Uchwyty GN 428 i GN 328

Rys. 1 Uchwyty GN 428 i GN 328

Dobry projekt to klucz do sukcesu w branży inżynierskiej, a oczekiwania tej branży stale rosną.                 W projektowaniu osłon, narzędzi, manipulatorów jednym z najważniejszych elementów dla operatora jest uchwyt dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma ELESA+GANTER zaprojektowała dwa nowe typy uchwytów pałąkowych do maszyn.

Uchwyt GN 428 został zaprojektowany z myślą o dużych osłonach, w dwóch średnicach oraz w sześciu możliwych długościach. Montaż uchwytu jest uniwersalny i może odbywać się od tyłu za pomocą otworów gwintowanych nieprzelotowych lub od przodu za pomocą śrub z ISO 7380 dostarczanych w komplecie z uchwytem. Dla odpowiednich ilości klient może sam zdefiniować kształt uchwytu, długość oraz kolor RAL.

Uchwyt GN 328 jest rekomendowany do mniejszych osłon. Stanowi bardziej rączkę, a jej kształt i sposób montażu jest taki sam jak dla GN 428. Uchwyt wykonano z odlewu aluminium w dwóch średnicach i trzech rozmiarach. Dodatkowe wgłębienia pod palce na spodniej części uchwytu zapewniają szczególnie wygodny chwyt.

Oba uchwyty wykonane są z pełnego pręta aluminiowego efektem, co zapewnia dużą obciążalność i wytrzymałość.

W przyszłości firma ELESA+GANTER planuje wprowadzenie uchwytów GN 428 i GN 328 w wykonaniu ze stali kwasoodpornej AISI 316L (A4).

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elesa+Ganter – dostawca roku 2017
Samobieżny sklep

Najnowsze artykuły

Menu