Uchwyty kasetowe mocowane zatrzaskowo PR-PF

artykułyNowościuchwyty

Uchwyty kasetowe miały premierę ponad rok temu. Przyszedł czas na rozszerzenie tej bardzo dobrze przyjętej przez rynek rodziny uchwytów. Sukces produktów takich, jak uchwyty kasetowe PR-PF bazuje na oszczędności przestrzeni na zewnątrz aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii chwytu i estetyki. Należy również pamiętać o specjalnym systemie zatrzaskowym, który pozwala zaoszczędzić czas montażu i gwarantuje bezluzowe zamontowanie uchwytu.

 

uchwyty kasetowe

Rys.1. Uchwyty kasetowe PR-PF

Jedną z nowości są uchwyty kasetowe PR-PF w wykonaniu zgodnym z UL 94 V-0. Wykonane one są ze specjalnego, samogasnącego technopolimeru na bazie poliamidu, opatrzonego certyfikatem UL 94 V-0. Certyfikat ten gwarantuje samoistne wygaszenie materiału po upływie 10 sekund od ustąpienia płomienia, nie wytwarzając przy tym żarzących odpadów.

Wykonanie takie jest szczególnie ważne w aplikacjach, które znajdują się w miejscach użyteczności publicznej, t.j.: budynki użyteczności publicznej, środki komunikacji oraz inne, co do których wymagane jest wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Innymi nowymi wykonaniami standardowymi są uchwyty kasetowe w kolorze srebrnym i pomarańczowym. Nowe kolory pomogą wyróżnić dane urządzenie, czy też metalowy mebel. Kolor szary idealnie komponuje się ze stalą nierdzewną, czy aluminium. Kolor pomarańczowy może wyróżniać uchwyt, jako element obsługi, zwiększyć atrakcyjność całego produktu w przypadku zastosowań pozaprzemysłowych, pasować do barw firmowych lub innych elementów występujących w danej aplikacji.

Uchwyty kasetowe PR-PF dostępne są w poniższych kolorach:

  • Czarny RAL 7021
  • Pomarańczowy RAL 2004
  • Szary RAL 7035

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

  • PR-PF – Uchwyty kasetowe mocowane zatrzaskowo

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu podstawowym 038 (katalog papierowy, wersja polskojęzyczna) oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Koło ręczne VDSC do montażu wskaźnika grawitacyjnego
AMIA 2014

Najnowsze artykuły

Menu