Uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST do osłon podwójnych i pokryw

artykułyNowościuchwyty

Nowe uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST stanowią rozwinięcie grupy produktowej M.1053 – bezpiecznych uchwytów odgiętych zaprojektowanych do osłon podwójnych, pokryw, wózków warsztatowych, itp. (Rys. 1).

Uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST

Uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SSTRys. 1. Uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST

Konstrukcja uchwytów jest oparta na dwóch odgiętych wspornikach wykonanych z technopolimeru. Wsporniki są wykonane w kształcie estetycznego łuku, a śruby montażowe znajdują się pod zaślepkami. Montaż uchwytów jest uniwersalny i pozwala przykręcać je od przodu i od tyłu.

W nowych uchwytach zmodyfikowano profil rurowy wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304 . Dla wersji M.1053-SST profile nierdzewne są osadzone na wspornikach, które stanowią element zakończeniowy uchwytu. Wersja M.1053-P-SST posiada profil rurowy, który przechodzi przelotowo przez wsporniki, dzięki czemu rozstaw otworów montażowych może być regulowany. Wybór modelu uchwytu w dużej mierze zależy od preferencji i gustu użytkownika.

Ważną cechą uchwytów jest ich odgięcie, co stanowi o bezpieczeństwie użytkowania. W przypadku otwierania i zamykania osłon podwójnych odległość między dwoma uchwytami wynosi 113 mm, co zapewnia pewny oraz bezpieczny chwyt i zabezpiecza przed przytrzaśnięciem dłoni (Rys. 2). Odgięcie jest też bardzo ergonomiczne w przypadku pokryw otwieranych do góry oraz wózków warsztatowych i znacznie poprawia wygodę użytkowania.

Bezpieczna odległość uchwytów M.1053-SST w osłonach podwójnych.

Rys. 2. Bezpieczna odległość uchwytów M.1053-SST w osłonach podwójnych.

Finalnie uchwyty M.1053-SST i M.1053-P-SST z profilami ze stali nierdzewnej AISI 304 stanowią dopełnienie oferty i znajdą zastosowanie w maszynach o podwyższonych wymaganiach antykorozyjnych lub wymagających mycia takich jak:

– maszyny spożywcze,

– sprzęt medyczny i farmaceutyczny,

– urządzenia zastosowania zewnętrznego.

Autor:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak w nietypowy sposób wykorzystać wskaźniki położenia?
Modyfikacja łączników do mechanizmów przesuwu

Najnowsze artykuły

Menu