Uchwyty nierdzewne – idealne w zastosowaniach higienicznych

artykułyuchwyty

Nowość firmy Ganter

 

Firma Ganter wprowadziła do swojej oferty zmodyfikowaną wersję uchwytu GN 666, a mianowicie uchwyty nierdzewne GN 666.5 oraz GN 666.7. Podstawową zmianą jest tutaj materiał, z którego wykonane są oba uchwyty. Aluminiowa rura oraz wsporniki z technopolimeru w tym przypadku zostały zastąpione stalą nierdzewną AISI 304. Dzięki wysokiej odporności tego materiału na korozję możemy stosować  uchwyty nierdzewne w urządzeniach pracujących w obszarach, w których przepisy lub czynniki higieniczne, klimatyczne czy środowiskowe wymagają użycia materiałów nierdzewnych.

 

uchwyty nierdzewne

Rys. 1. Uchwyty nierdzewne GN 666.5 wyk -K (powyżej) oraz GN 666.7 wyk-E (poniżej)

 

 

Uchwyty nierdzewne GN 666.5 oraz GN 666.7 różnią się miedzy sobą sposobem mocowania.

Pierwszy z nich mocowany jest od tyłu poprzez otwory gwintowane wykonane we wspornikach uchwytu i jest standardowo dostępny z rurą o średnicy 30mm o długościach od 200 do 600mm.

uchwyt

Rys.2. Sposób mocowania uchwytu GN 666.5.

Jeśli natomiast nie mamy możliwości montażu od tyłu można wtedy zastosować uchwyty nierdzewne GN 666.7. Uchwyt ten mocujemy na specjalnych trzpieniach montażowych, wkręcanych od frontu. Następnie nakładamy uchwyt na trzpienie i blokujemy  wkrętami dociskowymi umieszczonymi poprzecznie we wspornikach uchwytu.  Trzpienie montażowe, jak również wsporniki uchwytu i rura, wykonane są standardowo ze stali nierdzewnej AISI 304.

uchwyt

 

Rys.3. Sposób montażu uchwytu 666.7.

Uchwyt ten dostępny jest standardowo w takich samych wymiarach jak GN 666.5.

Zarówno uchwyty nierdzewne GN 666.5 jak i GN 666.7 występują w dwóch wariantach:

  • wersja E – z tworzywowymi czarnymi zaślepkami bocznymi wykonanymi z Poliamidu,
  • wersja K – z zaślepkami bocznymi wykonanymi ze stali nierdzewnej AISI 304.

Dodatkowym atutem wyżej wspomnianych uchwytów jest możliwość zamontowania ich naprzeciw siebie, na przykład na drzwiach. Wymaga to zastosowania dłuższego trzpienia montażowego, który może być dostarczony na życzenie wraz z uchwytem GN 666.7.

Strony katalogowe prezentowanych uchwytów:

 

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Nowe zastosowania taśmy samoprzylepnej
Trzpienie ustalające firmy Elesa+Ganter

Najnowsze artykuły

Menu