Uchwyty rurowe o wysokich walorach estetycznych – seria M.1053 oraz M1053-P

artykułyNowościuchwyty

Jedną z najbardziej popularnych grup produktowych w ofercie Elesa+Ganter są uchwyty przemysłowe, które znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży. W odpowiedzi na wciąż rosnące wymagania klientów i relatywnie małą ofertę uchwytów odgiętych, wprowadzono do sprzedaży nową rodzinę uchwytów: M.1053 oraz M.1053-P (rys.1).

Zobacz strony katalogowe opisywanych produktów:

 Uchwyty rurowe

Rys.1. Przykładowe uchwyty odgięte serii M.1053 (po lewej) oraz M.1053-P (po prawej).

Cechą charakterystyczną obu modeli jest bezpieczeństwo w użytkowaniu, tzn. dzięki specjalnemu, kształtowi wspornika następuje odsunięcie osi profilu od osi mocowania. Dzięki temu istnieje możliwość mocowania uchwytów na krawędziach osłon lub pokryw, bez zagrożenia uszkodzenia dłoni i palców użytkownika podczas zamykania/otwierania (rys. 2).

Przykład mocowania uchwytów rurowych odgiętych

Rys.2 Przykład mocowania uchwytów odgiętych przy osłonach podwójnych

Uchwyty odgięte są również rekomendowane do różnego rodzaju wózków transportowych ręcznych (rys.3). W tym zastosowaniu, dzięki przesunięciu części chwytnej w górę, użytkownik ma większą kontrolę przy manewrowaniu wózkiem, a samo prowadzenia jest bardziej ergonomiczne.

Przykład zastosowania uchwytu odgiętego w wózku warsztatowym

Rys.3. Przykład zastosowania uchwytu odgiętego w wózku warsztatowym.

Nowe uchwyty odgięte M.1053 oraz M.1053-P posiadają aluminiowy profil o średnicy 30 mm, który jest dostępny w różnych wariantach wykończenia:

– powierzchnia anodowana w naturalnym kolorze aluminium,

– powierzchnia pokryta warstwą żywicy epoksydowej w kolorze białym (zbliżonym do RAL 9002),

– powierzchnia pokryta warstwą żywicy epoksydowej w kolorze grafitowym.

Powyższy profil jest mocowany przy pomocy dwóch wsporników wykonanych z technopolimeru w kolorze czarnym, szarym lub białym (zbliżonym do RAL 9002).

Bardzo istotną cechą modelu M.1053-P jest fakt, że wsporniki mają możliwość przesuwania się wzdłuż profilu, dzięki czemu rozstaw otworów montażowych jest regulowany.

Uchwyty odgięte M.1053 oraz M.1053-P są intersującym rozwiązaniem dla aplikacji wymagających pewnego, bezpiecznego chwytu, przy zachowaniu najwyższych walorów estetycznych.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Zawiasy sprężynowe z automatycznym powrotem – seria CFMR
Roboty naprawią się same

Najnowsze artykuły

Menu