Uchwyty z ochroną antymikrobiologiczną – SAN

uchwyty

Dzięki współpracy działu rozwoju Elesa+Ganter oraz producentów tworzyw udało się stworzyć linie produktów SAN gwarantującą użytkownikom długoletnią ochronę przed bakteriami i mikrobami. Przykładem są uchwyty z ochroną antymikrobiologiczną.

Specjalny antymikrobiologiczny materiał z którego zrobione są produkty linii SAN, zatrzymuje nalot bakterii, pleśni i grzybów, zapewniając efekt dezynfekcji na powierzchni.

Efekt ten uzyskany został poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA), wzbogaconego o jony srebra umieszczone na nieorganicznej ceramicznej podstawie. Materiał odporny jest dodatkowo na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

uchwyty z ochorną antymikrobiologiczną

Rys.: Uchwyt z ochroną antymikrobiologiczną

Jony srebra w kontakcie z bakteriami i mikrobami działają dezynfekująco. Materiał ten nie posiada w swoim składzie, żadnych antybiotyków, pestycydów lub innych związków chemicznych, które mogłyby pozostawać na dłoni operatora po kontakcie z produktem.

Testy przeprowadzone na próbkach materiału potwierdziły stabilność antymikrobiologiczną ochrony po wielu cyklach czyszczeniach w wysokich temperaturach z użyciem mydła i rozpuszczalnika.
Bardzo duża odporność na wysokie temperatury środka antymikrobiologicznego pozwala na użycie produktów z linii SAN w temperaturach potrzebnych do sterylizacji (130°C).

Uchwyty z ochroną antybiologiczną SAN są stosowane wszędzie tam, gdzie wpływ mają czynniki higieniczne i sanitarne:

  • sprzęt medyczny
  • sprzęt rehabilitacyjny
  • maszyny w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym
  • sprzęt dla gastronomii
  • aplikacje miejskie i użytku publicznego.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z działem sprzedaży Elesa+Ganter.

Strona katalogowa:

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Pełna oferta ELESA+GANTER Polska na stronie:

www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu, ZAMÓW go.

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Rękojeści EBK
Części przenośników

Najnowsze artykuły

Menu