Uchwyty z rękojeścią składaną MPE i MPR.

artykułyNowościuchwyty

Uchwyty z rękojeścią składaną charakteryzują się niewielkimi gabarytami zewnętrznymi. Dedykowane są do aplikacji o ograniczonej przestrzeni do zabudowy. Nowe uchwyty MPE oraz MPR firmy ELESA+GANTER wyprodukowane zostały z myślą o takich właśnie zastosowaniach, a dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane, zapewniają dużą wytrzymałość mechaniczną, środowiskową oraz niską masę.

 

uchwyt MPEuchwyt MPR

Rys. 1 Uchwyty z rękojeścią składaną  MPE (po lewej) oraz MPR (po prawej).

 

Korpusy i rękojeści obu typów uchwytów wykonane zostały z wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Pozostałe elementy, tj. sworznie i sprężyny, ze stali nierdzewnej. Całość odporna jest na warunki atmosferyczne, rozpuszczalniki, oleje, smary oraz wiele innych czynników chemicznych. Zastosowanie poliamidu jako głównego elementu konstrukcji uchwytu, znacznie obniża jego masę, co jest szczególnie ważne we wszelkiego typu aplikacjach mobilnych.

Uchwyty z rękojeścią składaną MPE mocowane są na zewnątrz obudowy urządzenia, przy pomocy dwóch śrub M6 z łbem stożkowym. Aby ustawić rękojeść uchwytu w pozycji pracy, odciągamy ją, obracając o 90o. Puszczenie rękojeści powoduje automatyczny jej powrót do pozycji wyjściowej (złożonej).

instalacja uchwytu MPE.

Rys. 2 Szkic mocowania i kierunek działania siły dla uchwytu MPE.

Zasada działania uchwytu MPR jest identyczna, jak uchwytu MPE. Uchwyty z rękojeścią składaną MPR są przystosowane do mocowania wewnątrz obudowy urządzenia. Pozwala to zminimalizować grubość części wystającej poza obrys płaszczyzny montażu (tylko 3 mm). Uchwyt mocowany jest od zewnątrz przy pomocy czterech śrub M4 z łbem stożkowym.

instalacja uchwytu MPR.

Rys. 3 Szkic mocowania i kierunek działania siły dla uchwytu MPR.

 

Strony katalogowe opisanych produktów:

 

 

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:

nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Stopa wahliwa nierdzewna do zastosowań higienicznych
Stożkowa tuleja pozycjonująca GN 412.3

Najnowsze artykuły

Menu