Uchwyty ze składaną rękojeścią serii MPR z Oskarem Wzornictwa!

artykułyNagrodyNowościuchwyty

Kolejnym produktem wyróżnionym prestiżową nagrodą „International Forum Design Award 2015″ jest uchwyt MPR z samoczynnie składaną rękojeścią (Rys.1). Nagroda ta przyznawana jest przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów, a sam konkurs zaliczany jest do najważniejszych na świecie.

uchwyt ze składaną rękojeścią

Rys.1. Uchwyt z automatycznie składaną rękojeścią MPR

Uchwyty MPR firmy ELESA+GANTER wyprodukowane zostały z myślą o aplikacjach, w których występuje ograniczona przestrzeń do zabudowy. Materiał, z którego zostały wykonane, zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną (do 2400N), środowiskową oraz niską masę. Wbudowana sprężyna gwarantuje samoczynny powrót rękojeści do wnętrza korpusu. Siła sprężyny została tak dobrana, aby rękojeść pozostawała złożona podczas drgań czy też przeciążeń. Jej odchylenie o 90° do pozycji pracy odbywa się w ergonomiczny dla użytkownika sposób.

Korpus oraz część chwytna zostały wykonane z wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Pozostałe elementy tj. sworzeń i sprężyna  ze stali nierdzewnej. Całość odporna jest na warunki atmosferyczne, rozpuszczalniki, oleje, smary oraz wiele innych czynników chemicznych. Zastosowanie poliamidu jako głównego elementu konstrukcji uchwytu znacznie obniża jego masę, co jest szczególnie ważne we wszelkiego typu aplikacjach mobilnych.

Montaż nagrodzonego uchwytu MPR odbywa się od zewnątrz za pomocą czterech śrub M4 z łbem stożkowym. Taka konstrukcja pozwala zminimalizować grubość części wystającej poza obrys płaszczyzny montażu do zaledwie 3 mm.

Unikalny design w połączeniu z lekko zaokrąglonymi liniami zapewnia estetyczny wygląd, a zarazem ergonomiczny i pewny chwyt. Ponadto, wykonanie z materiałów odpornych na korozję rozszerza zakres możliwych zastosowań uchwytu. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć:

  • zabudowy pojazdów,
  • obudowy maszyn i urządzeń,
  • sprzęt militarny,
  • metalowe meble,
  • aplikacje o wymagających warunkach pracy.

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

Autor: Eligiusz Glass

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
AMIA 2015
Maszyna Jacquarda

Najnowsze artykuły

Menu