Udoskonalony laser skanujący teren

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści z Oregon State University stworzyli oprogramowanie do obsługi systemu LIDAR, które umożliwi szybkie rozpoznanie w terenie przesunięć ziemi. LIDAR to system laserowy pozwalający na skanowanie ziemi i przestrzeni powietrznej w taki sposób, by możliwe było śledzenie zmian np. zachodzących w skorupie ziemskiej. Laserowe zdjęcia pozwalają na zwizualizowanie terenu, i tego co się pod nim znajduje, w taki sposób, jakby nie było na nim żadnych rośli, stworzeń czy przeszkadzających w obserwacji struktur. Nowe oprogramowanie umożliwi mobilne zastosowanie LIDARA w sytuacjach wymagających podejmowania szybkich decyzji, np. dotyczących bezpieczeństwa autostrad i innych konstrukcji, które mogłyby się zawalić w skutek zmian zachodzących w skorupie ziemskiej.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

POLTOOLS 2011 – Targi Form i Narzędzi
Robot sam się zbuduje

Najnowsze artykuły

Menu