UFO oświetli ciemne miejsca

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Niezidentyfikowane obiekty latające frapują ludzkość od lat. Ale dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, aby je w interesujący sposób wykorzystać. Brytyjska firma Direct Line chciałaby wprowadzić specjalne latające urządzenia, które oświetlałyby ulice w miejscach, gdzie postawienie klasycznych latarni jest z jakiegoś powodu nieopłacalne lub niemożliwe.


Źródło: YouTube/Direct Line

Wynalazek nazwano Fleetlights. Są to drony wyposażone w reflektory, które można uruchamiać wtedy, kiedy byłyby potrzebne. System miałby działać na podobnej zasadzie jak taksówki Ubera. Chętna osoba zgłaszałaby, że potrzebuje oświetlenia na wskazanej trasie, a drony ustawiałyby się zgodnie z podanymi wcześniej wskazówkami. Oczywiście wszystko odbywałoby się zdalnie dzięki aplikacji na smartfony. Drony miałyby również system śledzenia użytkownika, tak aby przesuwać się razem z nim. Więc gdybyśmy chcieli zmienić trasę to urządzenie podąży za nami i nadal będzie oświetlało naszą drogę. Pomysł jest bardzo interesujący i mógłby się sprawdzić zwłaszcza na obrzeżach miast, czy też wspomagać ekipy pracujące nocami. Na razie system jest w fazie testów, ale zanim będzie można go wprowadzić musi dojść do zmian w prawie dotyczących komercyjnego wykorzystania dronów.

Źródło: www.designboom.com | ilustracja: YouTube/Direct Line

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Radosnych Świąt!
Mechaniczne płuca miasta

Najnowsze artykuły

Menu