Ultralekka konstrukcja budowlana

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z Uniwersytetu w Stutgarcie stworzyli nowy typ konstrukcji budowlanej. Dach wykonany w ultra cienkiego materiału wsparto na hydraulicznych wspornikach, których zadaniem jest równoważenie obciążeń będących efektem naporu wiatru, śniegu lub innych czynników. Współcześnie budowle projektowane są w taki sposób, by przetrwać duże obciążenia. Jednakże ekstremalne warunku, na które są przygotowane, występują rzadko i przez krótki czas. Mimo tego, zapewnienie bezpieczeństwa pochłania duże ilości materiałów. Wynalazek inżynierów ze Stutgartu pokazuje, że konstrukcje adaptujące się np. do warunków pogodowych mogą być wykonane z bardzo cienkich materiałów (drewniany dach ma w tym wypadku grubość zaledwie 4 cm) i przy zastosowaniu mniejszej ilości środków niż przy tradycyjnych metodach budowlanych.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2012
Podmorski magazyn powietrza

Najnowsze artykuły

Menu