Uniwersalny pojazd

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele firm na świecie próbuje opracować model pojazdu, który poruszałby się równie sprawnie na ziemi jak i w powietrzu. Teraz dołącza do nich firma Lilium, która pochwaliła się właśnie, jakie możliwości może mieć ich wehikuł. Urządzenie nazwano The Lilium Jet. Jest to pojazd pionowego startu i lądowania zasilany elektrycznie.

Źródło: YouTube/Lilium

Co interesujące, wynalazek w powietrzu ma rozwijać zawrotną prędkość dochodzącą do 300 km/h ,przy jednoczesnym zasięgu aż do 300 km. The Lilium Jet jest już po pierwszych lotach testowych, a sam projekt jest na tyle ciekawy, że zwrócił uwagę właścicieli Twittera oraz Skype’a, którzy wsparli jego realizację kwotą 100 milionów dolarów. Właśnie dzięki temu wsparciu projekt ma największe szanse na realizację. Plany zakładają, że pierwsze loty na terenie Niemiec miałyby się odbyć już w 2019 roku, zaś w roku 2025 będzie możliwe zamawianie lotów w największych miastach. Biorąc pod uwagę ilość tego typu projektów, jakie w ostatnim czasie są realizowane, może się okazać, że era podniebnych taksówek jest bliżej, niż nam się wydaje.

Źródło: wired.com | Ilustracja:

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Żyroskopowy transport przyszłości
Jak blokować profil w profilu?

Najnowsze artykuły

Menu