Uniwersalny system mocowania czujników

artykułymocowaniamocowanie czujników

Firma GANTER wprowadziła na rynek nową linię elementów konstrukcyjnych umożliwiających łatwe zamocowanie i regulację czujników, fotokomórek itp. System mocowania czujników bazuje na profilach okrągłych i kwadratowych oraz zestandaryzowanych elementach łączących, dających możliwość tworzenia elastycznych układów mocowania i regulacji.

Uniwersalny system mocowania czujników

Precyzyjnie wykonane łączniki z wysoko wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną stabilność połączeń profili przy stosunkowo niewielkich wymiarach i masie własnej takiej konstrukcji. Zapewnia to w efekcie dużą stabilność układu nawet w środowiskach silnych działania silnych drgań i wibracji.

Oferowany system mocowania czujników składa się z prętów i profili (kwadratowe i okrągłe), wykonanych ze stali nierdzewnej, które dostępne są również standardowo w wersji z precyzyjną skalą wygrawerowaną laserowo na ich powierzchni. Umożliwiają one łatwiejsze ustawienie oraz późniejszą regulację zamocowanego czujnika.

Oprócz samych elementów konstrukcji uchwytu dostępne są tu również zestandaryzowane oprawki i płyty montażowe do całego szeregu czujników i fotokomórek. Ułatwia to znacznie montaż całego układu regulacji eliminując konieczność dorabiania dodatkowych elementów łączących.

System mocowania czujników składa się z następujących materiałów wykorzystanych do produkcji poszczególnych elementów tej grupy:

  • korpusy łączników – aluminium,
  • śruby zaciskowe, zestawy zaciskowe – stal nierdzewna
  • pręty i profile – stal nierdzewna,
  • oprawki i płyty montażowe – stal nierdzewna

Materiały zostały dobrane w sposób umożliwiający ich stosowanie również tam, gdzie wymagania środowiskowe lub prawne wymuszają używania elementów odpornych na korozją.

W ofercie ELESA+ GANTER dostępne są również dwie inne grupy zawierające podobne elementy:

Strony katalogowe:

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w katalogu nr 038

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Zestawy kołowe RE
Zawiasy z regulacją w ofercie ELESA+GANTER

Najnowsze artykuły

Menu