Wężodron

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dron Dragon to innowacyjne urządzenie stworzone przez Japońskich inżynierów. Od innych dronów rożni się tym, że potrafi zmieniać kształt w trakcie lotu. Jest przy tym bardzo wąski. W ten sposób może dostawać się w wiele ciasnych i niedostępnych miejsc.

Źródło: YouTube/IEEE Spectrum

Urządzenie składa się z czterech modułów. Każdy z nich napędzany jest dwoma rotorami. W trakcie poruszania się Dragon faktycznie może przypominać Azjatyckie smoki. Ze względu na sposób działania wynalazek jest klasyfikowany bardziej jako robot niż klasyczny dron. Ponadto wersja z czterema modułami jest dopiero początkiem. Twórcy chcą, aby docelowo Dragon składał się aż z 12 modułów (każdy zasilany dwoma śmigłami). Za budowę maszyny odpowiadają specjaliści z Uniwersytetu w Tokio. Całość obsługiwana jest z wykorzystaniem oprogramowania Eculid, które Intel stworzył w celu sterowania dronami przy lotach synchronicznych.

Źródło: www.digitaltrends.com | Ilustracja: fotolia / higyou

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Elektryczny katamaran
Kaskaderzy stracą pracę

Najnowsze artykuły

Menu