Wibroizolatory DVA

artykuływibroizolatory

Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne ( wibroizolatory DVA ) mają za zadanie ograniczenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.

wibroizolatory

Rys. 1 Wibroizolator LW.A.                Rys. 2 Wibroizolatory DVA.

Oferowane dotychczas przez firmę ELESA wibroizolatory serii LW.A (Rys. 1) były przeznaczone do posadawiania i wibroizolacji maszyn i urządzeń na posadzkach. Nowa grupa elementów antywibracyjnych DVA (Rys. 2) rozszerza zakres ich zastosowań do:
– urządzeń o mniejszej masie (kilka do kilkuset kg) – DVA.4 i DVA.5,

wibroizolatory DVA

– mocowania podzespołów urządzeń (tj. silniki, wentylatory, inne elementy drgające) w korpusach maszyn lub do innych elementów konstrukcji – DVA.1, DVA.2 i DVA.3

– amortyzacji uderzeń (zderzaki, poduszki amortyzacyjne).

zderzaki

Elementy te mogą być stosowane przy maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.

Szczegółowy opis doboru wibroizolatorów DVA umieszczony jest na załączonych stronach katalogowych. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w katalogu:

  • Nowy katalog podstawowy 038 (wersja anglojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz kataloguzamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Ognioodporny słomiany dom
Zawias z regulacją o oznaczeniu CFU

Najnowsze artykuły

Menu