Wibroizolatory LW.A.

wibroizolatory

Korzystając z ponad dziesięcioletnich doświadczeń w produkcji elementów poziomujących, ELESA+GANTER wprowadziła do swojej oferty produkcyjnej elementy z gumową podkładką redukującą przenoszenie drgań i wibracji – wibroizolatory LW.A.

Elementy te mogą być stosowane przy maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.

Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość, jak i zdrowie osób je obsługujących. Wibroizolatory LW.A mają za zadanie zmniejszenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.

wibroizolator

Wibroizolatory LW.A

Dla prawidłowego doboru wibroizolatora niezbędne jest określenie podstawowych parametrów zwalczanego rodzaju zakłóceń (wibracji, uderzeń, hałasu) i wymaganego minimalnego stopnia ich wytłumienia.

Do parametrów tych należą:

  • częstotliwość zakłóceń, wynikająca zazwyczaj z częstotliwości obrotowej elementów wirujących (silnika, wału napędowego, wentylatora) – wyrażana w [Hz] lub [obr/min],
  • obciążenie pojedynczego elementu izolacyjnego, wynikające z podziału masy urządzenia na ilość elementów izolujących – wyrażana w [N],
  • wymagany stopień wytłumienia – wyrażany w [%].

Szczegółowy opis doboru wibroizolatorów LW.A umieszczony jest na ich załączonych stronach katalogowych. W razie problemów służymy też fachową pomocą techniczną.

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w katalogu:

  • Nowości 2007 (dodatek).
  • Nowy katalog podstawowy 038 (wersja anglojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Nowa technologia inspekcji stanu mostów
Mechanizmy śrubowe – bezpieczeństwo napędu mieszanego

Najnowsze artykuły

Menu