Wskaźniki położenia DD52R

artykuływskaźniki położenia

Wskaźniki położenia firmy ELESA+GANTER to grupa elementów stale wzbogacana o nowe wykonania i modele. Jednym z nich jest wskaźnik o oznaczeniu DD52R. Jest on nową wersją standardowego, pięciocyfrowego wskaźnika położenia DD52.

wskaźniki położenia

Rys. 1: od lewej: Wskaźniki położenia DD52 i DD52R

Podstawową, widoczną „gołym okiem”, różnicą jest mniejsza grubość wskaźnika DD52R (rys. 1). Zmiana ta umożliwia zastosowanie nowego wskaźnika położenia w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni zabudowy jak również zmniejszenie jego długości.

Wskaźnik DD52R pozostaje przy tym w 100% kompatybilny z jego starszą wersją. Umożliwia to specjalna podkładka dystansowa BS52R, po zastosowaniu której nowy wskaźnik DD52R posiada identyczne wymiary gabarytowe co DD52 (rys. 2).

Rys. 2 – Kompatybilność wskaźnika DD52R

Wprowadzone w nowym wskaźniku położenia zmiany nie ograniczają się jednak tylko do jego gabarytów. Dodatkowe modyfikacje w budowie i technologii produkcji polepszyły jego cechy użytkowe:

  • ŁATWIEJSZY ODCZYT – nowe rolki mechanizmu licznika, większe cyfry, czytelniejsza trzcionka,
  • ZWIĘKSZONA SZCZELNOŚĆ – spawane ultradźwiękowo okienko odczytu, dodatkowe uszczelnienie pomiędzy tuleją montażową a korpusem obudowy.

UWAGA:
Niniejszym informujemy też, że wskaźniki położenia DD52 w obecnej wersji będą dostępne do wyczerpania zapasów magazynowych. Po tym okresie będą one automatycznie zastępowane kompletem wskaźnik DD52R + podkładka dystansowa BS52R – W TEJ SAMEJ CENIE!!!

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Krzysztof Stutko
Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
PMT – Trzpienie ustalające z tworzywa
EUROTOOL 2009

Najnowsze artykuły

Menu