Wygodne krzesło do… stania

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Na chirurgach ciąży ogromna odpowiedzialność. Niestety podczas wielogodzinnych operacji wykonują ciężką pracę na stojąco. To dodatkowo wyczerpuje organizm i może doprowadzić do dekoncentracji podczas której można popełnić błąd. Z myślą o takich potrzebach Japońska firma Nitto wraz z Center for Frontier Medical Engineering na Uniwersytecie Chiba, Hiroaki Nishimura Design oraz Japan Polymer Technology stworzyła specjalne krzesła, na których można odpocząć na stojąco.


Źródło: YouTube/NITTO

W zasadzie krzesło jest tu jedynie nazwą umowną. Urządzenie o nazwie Archelis jest rodzajem egzoszkieletu. Tajemnica polega na tym, że urządzenie ciasno opina uda, pośladki oraz niższe partie nóg, dzięki czemu zdejmuje z nich znaczną część ciężaru ciała. W ten sposób użytkownik nie odczuwa zmęczenia tak szybko i może spokojniej wykonywać swoje obowiązki. Ograniczeniem jest to, że egzoszkielet nie pozwala na wykonywanie gwałtownych ruchów. Urządzenie przeszło już wszystkie potrzebne testy i na rynku pojawić ma się już za niecałe pól roku.

Źródło: www.digitaltrends.com | Źródło zdjęcia: YouTube/NITTO

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Dron nawodny i podwodny
Elementy pozycjonujące GN 355 Produktem Roku 2015? Pomóż wygrać – zagłosuj!

Najnowsze artykuły

Menu