Wyjątkowa konstrukcja składaka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Duże miasta są z roku na rok coraz bardziej zatłoczone i zakorkowane. Dlatego część osób przesiada się na rowery. Jednak nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ klasyczne rowery są nieporęczne i ich przechowywanie w pracy może być problematyczne. Z myśla o takich osobach powstał wynalazek o nazwie Kwiggle – rower, który po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Źródło: YouTube/Kwiggle

Wynalazek, którym mowa, może być łatwo złożony w kostkę o wymiarach podobnych do dużego plecaka. Ponadto aluminiowa konstrukcja sprawia, że waży zaledwie 8,5 kg. Dzięki temu możemy go przechowywać nawet pod biurkiem w pracy, czy w szkolnej szafce. Mimo niewielkich rozmiarów rower skonstruowano w taki sposób, aby korzystały z niego również wysokie osoby. Wszystko dzięki łatwej regulacji wysokości siodełka. Na razie wynalazek jest dopiero w fazie projektu poszukującego środków inwestycyjnych i w tym celu został zaprezentowany na Kickstarterze. Nie wiadomo na razie, jaki będzie koszt produkcji nowego typu roweru, ani kiedy stanie się dostępny na rynku. Jednak ma duże szanse na to, że spotka się z bardzo dobrym przyjęciem. Zwłaszcza w największych metropoliach.

Źródło: kickstarter.com | ilustracja: YouTube/Kwiggle

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Mechaniczne płuca miasta
Janusz Groszkowski

Najnowsze artykuły

Menu