Wyjątkowo kosmiczny pojazd

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Od lądowania na księżycu mija pół wieku i kilka państw szykuje się do powtórzenia tego wyczynu. W związku z tym trwają intensywne prace nad pojazdami jakie wspierałyby astronautów na srebrnym globie. W tej chwili najciekawiej przedstawia się projekt Toyoty.

Źródło: YouTube/Toyota Motor Corporation

Inżynierowie z tej firmy stworzyli plany budowy pojazdu księżycowego dalekiego zasięgu. Urządzenie miałoby zabierać na pokład 4 osoby i mieć zasięg do 10 tysięcy kilometrów. Wewnątrz pojazdu astronauci mogliby przebywać bez skafandrów kosmicznych. Mieliby również do dyspozycji 13 metrów kwadratowych przeznaczonych do wypoczynku lub prowadzenia prac badawczych. Całość byłaby napędzana panelami słonecznymi oraz ogniwami paliwowymi. Japończycy powoli wychodzą na liderów w planach podboju księżyca. Przypomnijmy tylko, że naukowcy z tego kraju pracują już nad stworzeniem Kosmicznej Stacji Księżycowej, która znacznie ułatwiłaby eksplorowanie srebrnego globu. Rozwijają również technologie kosmicznego górnictwa z założeniem, że księżyc będzie jedynie rozgrzewka przed lotem w kierunku Marsa.

Źródło: www.space.com | Ilustracja: Sven Bachström z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ptak robot
Jak precyzyjnie wyregulować i trwale zamocować moduł maszyny – CASE STUDY z fabryki Otto Ganter

Najnowsze artykuły

Menu