Wykonania specjalne stadardowych elementów

artykułypolecane produkty

Ogromna różnorodność oferty standardowych elementów maszyn firmy Elesa+Ganter zaspokaja wymagania większości aplikacji. Jednakże w wielu przypadkach dopiero wykonanie specjalne może sprostać precyzyjnie określonym wymaganiom klientów, zachowując aspekty ekonomiczne.

wykonania specjalne standardowych elementów maszyn

Dzięki jednemu z największych zakresów standardowych elementów maszyn, firma Elesa+Ganter jest w stanie zaspokoić około 95 procent wszystkich wymagań stawianych przez Klientów. Niejednokrotnie jednak, ze względu na precyzyjnie określone warunki klientów, konieczna jest modyfikacja wzoru lub stworzenie kompletnie nowego produktu, opartego na nietypowych wymaganiach. Elesa+Ganter ma możliwość tworzenia wykonań na zamówienie oraz indywidualnych rozwiązań w uzgodnieniu z klientem – nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu. W przeciwieństwie do panujących na rynku reguł, rozwiązania te nie wiążą się z nadmiernym wzrostem ceny, ponieważ Elesa+Ganter opiera się na inteligentnym procesie produkcyjnym i od samego początku standardowe produkty projektowane są w taki sposób, aby zapewnić zmienność w zakresie stosowanego materiału, wymiarów, kształtu czy nawet funkcjonalności.

Przykładem takiej elastyczności mogą być bagnety do korków olejowych. Jako wskaźniki poziomu, są one znakowane indywidualnie w zależności od potrzeb, zgodnie z przyjętym standardem GN 109. Opierając się na wymiarach podanych przez klienta, na bagnecie przyciętym na określoną długość zostają nanoszone dwa nacięcia, których położenie odpowiada danym poziomom oleju. Oczywiście oprócz nacięć może zostać wygrawerowany laserowo tekst lub numer.

Na etapie koncepcji produktu Elesa+Ganter przewidziała również możliwość szybkiego przystosowywania otworów mocujących korb, kół pokrętnych oraz dźwigni przestawnych. Jako, że standardowe wykonania nie posiadają zdefiniowanych otworów poprzecznych, użytkownik może sam określić, jaki otwór jest mu potrzebny lub skorzystać ze standardu GN 110 firmy Elesa+Ganter. Standard ten jest precyzyjnym, szybkim i ekonomicznym sposobem na dostosowanie mocowania elementów operacyjnych za pomocą jednostronnych i przelotowych gładkich otworów poprzecznych lub otworów gwintowanych o wymiarach od M3 do M6.

Elesa+Ganter opracowuje i produkuje wykonania specjalne również w większych ilościach. Jako lider w dziedzinie standardowych elementów maszyn, oferuje magazynowanie elementów produkowanych według wytycznych, dostarczając wymaganą partię na żądanie klienta.

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Czy wiesz, że wskaźniki położenia serii DD dostępne są w wersji higienicznej?
AGROTECH 2014

Najnowsze artykuły

Menu