Wyszukiwarka patentów

Aktualnościartykuły

Kierując się chęcią stworzenia niedrogiego sposobu wyszukiwania istniejących patentów przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorstw europejscy naukowcy opracowali dedykowaną im własnie wyszukiwarkę. System Innovall wspierany finansowo przez UE pozwala na przeszukiwanie zasobów patentów, znaków towarowych i praw projektowych dzięki łatwej w obsłudze stronie.

Wykorzystana metodologia jest podobno bardziej efektywna niż zwykłe wyszukiwanie za pomocą konkretnych słów. Użytkownik wpisuje „działanie” i „obszar” (np. „redukcja tarcia”), do którego następnie dodawane są synonimy (np. „zmniejszanie”, „opór”), aby odnaleźć również pokrewne dokumenty, w których nie pojawiają się dokładnie takie słowa.

Dzięki temu rezultaty wyszukiwania przez Innoval mają być bardziej przydatne i przekrojowe niż to ma miejsce w przypadku zwykłych wyszukiwarek. Całość ma być oddana do użytku w marcu 2009.

 

Źródło: www.theengineer.co.uk

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

WIN World of Industry
Walka z wiatrakami

Najnowsze artykuły

Menu